Mój Coaching

/ Co to jest?

Coaching to efektywne wsparcie rozwoju osobistego.

O coachingu mówi się ostatnio wiele - każdy o nim słyszał, ale mało kto naprawdę nie wie czym jest. Czas to zmienić - bo mało jest równie skutecznych narzędzi do osiągania celów.

SESJE INDYWIDUALNE

Czyli spotkanie face-to-face. Rozmawiamy to tym, co chciałbyś osiągnąć w bliskiej lub dalekiej przyszłości - a ja wyzwalam w Tobie kreatywność do znalezienia odpowiedzi "jak?". Pracuję z Twoją motywacją i determinacją, aby postanowienie zmiany na trwałe zagościło w Twoich myślach.

SESJE ZDALNE

Czyli coaching dla zabieganych - lub osób, które z różnych powodów nie mogą się ze mną spotkać w Poznaniu. Oferuję możliwość rozmowy telefonicznej lub poprzez Skype. Zapewniam komfortowe warunki - możesz przeżyć coaching w swoim ulubionym fotelu i z filiżanką swojej ulubionej herbaty!

Ile to kosztuje...?

Niewiele!

Zadzwoń do mnie, przedstaw swój cel nad któym chcesz pracować - a cena na pewno pozytywnie Cię zaskoczy. W pracy największą frajdą jest dla mnie późniejszy telefon z informacją o osiągnięciu celu przez Klienta - a pieniądze są naprawdę na dalszym miejscu!


coaching

Czym jest mój coaching?

Coaching jest procesem ukierunkowanym na określanie celów przez Klienta - oraz na wzmacnianie przekonania o posiadaniu potencjału do ich realizacji. Sposobem jest budowanie świadomości - i możliwość spojrzenia na swoje życie z trochę innej perspektywy.

Jako coach zadaję dużo pytań - często niełatwych. Zmuszam do myślenia o rzeczach, które do tej pory wydawały się truizmami. Inspiruję do tworzenia własnej hierarchii celów - i dopinguję Klienta na drodze do ich realizacji. Sukces to zazwyczaj usunięcie złych nawyków - i wprowadzenie w ich miejsce nowych, pożądanych.

Nie pracuję w konkretnym nurcie. Najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji i przyjęcie perspektywy Klienta, natomiast na etapie planowania rozwiązań zazwyczaj korzystam z rozwiązań psychologii poznawczo-behawioralnej. Nigdy nie patrzę w przeszłość - celem jest zmiana na lepsze w przyszłości.


Psychologiczna podstawa

Coaching to działanie, które jest ukierunkowane na osiągnięcie konkretnych celów. Dlatego nie ma mowy o chaotycznej rozmowie - tylko o świadomym wykorzystywaniu przez coacha narzędzi psychologicznych do budowania świadomości Klienta.

Coaching jest często łączony z nowym i popularnym kierunkiem - psychologią pozytywną (czytaj więcej).

Czym coaching nie jest?

Coaching z pewnością nie jest psychoterapią - gdyż skierowany jest do ludzi zdrowych i wolnych od zaburzeń. Klient nic nie otrzymuje od coacha - musi mieć w sobie własny potencjał do przeprowadzenia zmiany (coach pomaga go jedynie uwolnić).

Coaching z pewnością nie jest też doradztwem, treningiem - ani luźną rozmową przy kawie :)